Depilacja laserowa laserem Lumenis LightSheer Desire

Czym jest LightSheer?

Wyprodukowany w 2014 roku przez firmę Lumenis system LightSheer Desire stanowi kolejny z serii legendarnych laserów diodowych LightSheer przeznaczonych do trwałego bardzo skutecznego usuwania owłosienia, łagodnych zmian barwnikowych oraz zamykania niebieskich naczynek.

LightSheer gwarantuje wykonanie zabiegów trwałej depilacji o nieporównywalnej do innych systemów skuteczności i bezpieczeństwie dla wszystkich typów skóry.

LightSheer Desire oferuje możliwość wyboru jednej, dwóch lub trzech różnych głowic emitujących światło lasera diodowego o długość fali 805 nm i bardzo wysokiej mocy efektywnej 2100 W.

Pierwsza głowica jest zaopatrzona w  okienko terapeutyczne z syntetycznego szafiru o wymiarach 9×9 mm i dostarcza impulsu o regulowanej gęstości energii do 100 J/cm2. Służy ona do bardzo skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała. Używa się kontaktowo chłodzonej końcówki szafirowej

ChillTip, która jest własnością patentową firmy Lumenis. Zwiększa ona skuteczność zabiegu i zapobiega oparzeniom nawet przy bardzo wysokich mocach dzięki czemu występowanie komplikacji jest znacznie obniżone (poniżej 0.1%). Głowicę o tych wymiarach posiada popularny LightSheer ET.

W drugiej z głowic zastosowano tę samą technologię ChillTip, ale zaopatrzono ją w okienko szafirowe o większej powierzchni, o rozmiarach 1,2 mm x1,2 mm. Pozwala to na szybsze wykonywanie zabiegu tam, gdzie nie jest konieczna wysoka precyzja, na większych powierzchniach ciała. Głowicę o takich rozmiarach znają dotychczasowi użytkownicy lasera LightSheer XC.

Trzecia głowica wykorzystuje technologię HIT (High Speed Integrated Technology). Jest to nowatorskie połączenie dużej powierzchni zabiegowej  (aż 22×35 mm) z podciśnieniem. Dzięki temu można wykonać bardzo szybką, skuteczną i praktycznie bezbolesną trwałą depilację dużych powierzchni ciała jak nogi, plecy czy tors. Znacznie większa powierzchnia wiązki zabiegowej powoduje, że zwiększa się głębokość wnikania światła laserowego, a zasysanie skóry poddanej zabiegowi do wnętrza głowicy zwiększa absorpcję energii i dzięki temu uzyskujemy skuteczną depilację przy niższych energiach:

4,5 – 12 J/cm2. Liczba impulsów potrzebnych do depilacji danej powierzchni jest blisko 10-krotnie niższa w porównaniu z zabiegiem klasycznym, co powoduje dramatyczne skrócenie czasu zabiegu. Przykładowo zabieg nóg nową głowicą zajmuje zaledwie 20 minut, a nie jak poprzednio 2-3 godzin. Zabieg  jest znacznie bardziej komfortowy dla operatora, głowica jest lekka i nie wymaga stosowania chłodzenia ani docisku w trakcie pracy. Dzięki szybkości  działania i zastosowaniu podciśnieniowej blokady inhibitorów bólu zabieg depilacji nie jest dla pacjenta uciążliwy.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny?

Obsługa lasera jest bardzo prosta, a dla mniej wprawnych użytkowników system zaopatrzono w gotowe ustawienia fabryczne z optymalnymi parametrami dla zabiegów dla różnych rodzajów włosów i dla różnych typów skóry. Gwarantuje to wysoką skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu i zapewnia dużą łatwość pracy nawet dla początkujących użytkowników.

LightSheer Desire dzięki wysokiej mocy dostępnej dla operatora  pozwala na zmniejszenie liczby seansów terapeutycznych i zapewnia nieporównywalną z innymi systemami skuteczność i lepszy rachunek ekonomiczny tak dla wykonującego zabiegi jak i dla pacjenta.