Dermapen – ODMŁADZANIE PRZEZ NAKŁUWANIE

 

DERMAPEN™ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.

DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fi broblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fi zjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Dlaczego warto się poddać zabiegowi z użyciem Dermapen?

1. POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.

2. UJEDNOLICENIE KOLORYTU SKÓRY Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.

3. LECZENIE BLIZN
Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie tylko od zewnątrz ale przebudowujemy strukturę skóry od środka.

4. LECZENIE ROZSTĘPÓW
Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.

5. GŁĘBOKIE PRZENIKANIE SUBSTANCJI AKTYWNYCH Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z zastosowaniem DERMAPEN™ trwa około 30-45 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.
Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.
Polecamy stosowanie preparatów z linii Derma+, które zostały przygotowane specjalnie do terapii frakcyjnego mikronakłuwania. W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia.
Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Polecamy zastosowanie maski IPLase®, która dzięki właściwościom przyspieszającym gojenie skóry złagodzi zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Maska IPLase® zawiera dodatkowo aktywatory białek szoku cieplnego dzięki czemu naturalnie ochładza skórę i przynosi ukojenie podrażnionej zabiegiem skórze. Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.
Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach polecamy stosowanie specjalistycznego podkładu medycznego PRODERMA®, który przyspiesza gojenie skóry i pozwala jej oddychać.
Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.
Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się efektami terapii DERMAPEN™.

 

Jak moja skóra będzie wyglądała bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie równomiernie Lekarz zastosuje krem łagodzący aby zmniejszyć rumień oraz obrzęk.
Rekomendujemy stosowanie IPLase Mask. Jest to specjalny krem pozabiegowy, który dzięki zastosowaniu silnych antyoksydantów reguluje stan zapalny po zabiegu. Dodatkowo zawiera aktywatory białek szoku cieplnego naturalnie ochładzając skórę po zabiegu Dermapen™. Aby ukryć ślady zabiegu lekarz może zastosować specjalny podkład medyczny Proderma®.

Czy powinnam stosować ochronę przeciwsłoneczną?

Stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez co najmniej tydzień po zabiegu z zastosowaniem Dermapen™.
Rekomendujemy krem z fi ltrem z linii Skin Tech® – Melablock HSP SPF 50+, który został specjalnie przygotowany do ochrony skóry po inwazyjnych zabiegach estetycznych.

Jak powinnam dbać o skórę po zabiegu?

Po 8 godzinach od zabiegu umyj skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być płyn micelarny lub produkt do mycia skóry wrażliwej. Stosuj delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach przez co najmniej 3-4 dni po zabiegu.
Rekomendujemy biokosmetyki medyczne z linii Skin Tech®, które przeznaczone są specjalnie po zabiegach estetycznych takich jak mikronakłuwanie czy peelingi. Zastosuj kosmetyk, który najbardziej odpowiada Twojemu rodzajowi skóry oraz problemowi, z którym zgłosiłaś się do lekarza.

Jak często powinnam powtarzać zabieg?

Lekarz dobierze dla Ciebie indywidualny program terapii z zastosowaniem Dermapen™.
Rekomendujemy 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Zależy to od rodzaju Twojej skóry, problemu, z którym się zgłosiłaś oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.