WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK STYTYCZNYCH KWASEM HIALURONOWYM

Wypełnianie zmarszczek statycznych stabilizowanym kwasem hialuronowym gwarantuje wysoki profil bezpieczeństwa zabiegu i długotrwały naturalny efekt odmłodzonej skóry. Zabiegi z użyciem stabilizowanych kwasów hialuronowych są od wielu lat powszechnie stosowane przez lekarzy medycyny estetycznej. Stanowią alternatywę do chirurgicznego liftingu twarzy.

OPIS METODY

Kwas hialuronowy to związek, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Z wiekiem jest go w skórze coraz mniej, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek statycznych, zmniejszeniem elastyczności i poziomu nawilżenia skóry. Jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkance.

Zastosowanie stabilizowanego kwasu hialuronowego do wypełnienia zmarszczek związane jest z jego naturalnym pochodzeniem. Po iniekcji w zmarszczkę jest on odczytywany przez organizm jako naturalna substancja, która ulega wolnej biodegradacji. W związku z powyższym może on być stosowany u wszystkich bez ograniczeń wiekowych.

Zabiegi z użyciem stabilizowanych kwasów hialuronowych stanowią alternatywę do inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Wypełnianie zmarszczek stabilizowanym kwasem hialuronowym pozwala uzyskać zdrowy naturalny wygląd odmłodzonej skóry. Z racji naturalnego pochodzenia kwasu hialuronowego może on być stosowany w dowolnych ilościach i dostrzykiwany, w dowolnym czasie. Z racji tego, że ulega naturalnej biodergradacji (z czasem jest go w skórze coraz mniej) efekty zabiegu są całkowicie odwracalne.

WSKAZANIA

 • wypełnienie fałdów wargowo-nosowych;
 • linie marionetki;
 • dolina łez;
 • modelowanie policzków i brody;
 • „soft lifting”;
 • modelowanie ust;
 • okolica oka;
 • modelowanie nosa;
 • inne pozostałe okolice twarzy z ubytkiem tkanki.

PRZECIWSKAZANIA

Przeciwskazania wraz z kwalifikacją pacjenta do zabiegu omawia indywidualnie lekarz w trakcie konsultacji lekarskiej.

 

POWIĘKSZANIE UST

Powiększanie, nawilżanie i modelowanie ust ma na celu poprawę ich naturalnego wyglądu. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta można je skorygować zachowując ich naturalny wygląd.

OPIS METODY

Powiększanie i nawilżanie ust przy użyciu stabilizowanego kwasu hialuronowego jest całkowicie bezpieczną procedurą. Lekarz z zależności od potrzeb pacjenta wybiera produkt, który odpowiednio wymodeluje usta, nada im odpowiedni kształt.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • modelowanie konturu ust;
 • wypełnianie łuków „Kupidyna”;
 • unoszenie kącików ust;
 • wypełnianie czerwieni wargowej;
 • nawilżanie ust.

PRZECIWSKAZANIA

Przeciwskazania wraz z kwalifikacją pacjenta do zabiegu omawia indywidualnie lekarz w trakcie konsultacji lekarskiej.

 

POPRAWIANIE OWALU TWARZY, MODELOWANIE POLICZKÓW I BRODY

Poprawienie owalu twarzy, modelowanie policzków i brody należy do zabiegów wolumetrycznych, które mają na celu naturalne odmłodzenie twarzy. Stanowią alternatywę do inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej

OPIS METODY

Poprawa owalu twarzy, modelowanie policzków i brody wskazane jest dla osób, które wraz z wiekiem utraciły znaczną ilość naturalnego kwasu hialuronowego. Zmienione rysy twarzy, utrata młodzieńczego wyglądu twarzy są idealnym wskazaniem do proponowanych zabiegów z użyciem wolumetrycznych produktów.

Wśród produktów stosowanych w gabinecie do wolumetrii twarzy wyróżnia się: Restylane® SubQ, Emervel Volume®, Juvederm Voluma®.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • modelowanie policzków;
 • modelowanie brody;
 • modelowanie kąta żuchwy;
 • „soft lifting”.

PRZECIWSKAZANIA

Przeciwskazania wraz z kwalifikacją pacjenta do zabiegu omawia indywidualnie lekarz w trakcie konsultacji lekarskiej.

 

RESTYLANE SKINBOOSTERS- REWITALIZACJA SKÓRY TWARZY, SZYI, DŁONI I DEKOLTU

Restylane® Skinboosters stanowi gamę innowacyjnych produktów, które mają na celu długotrwałe i głębokie nawilżenie skóry. Dodatkowo odbudowują strukturę skóry poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki produktom z linii Restylane® Skinbooster można uzyskać efekt rewitalizacji, zwiększenia jędrności i elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

OPIS METODY

Linia produktów Restylane® Skinboosters stanowi innowacyjną linię wypełniaczy na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego do iniekcji w skórze, która straciła naturalny blask, odpowiedni poziom nawilżenia, jędrność i witalność. Dzięki przeprowadzonym badaniom klinicznym udowodniono, że linia produktów Restylane® Skinboosters powoduje: głębokie nawilżenie, wzrost elastyczności skóry, pobudzenie syntezy kolagenu de-novo, odbudowę struktury matrycowej komórek.

Zgodnie z protokołem zabiegi należy powtórzyć trzy razy w odstępie jednego miesiąca, aby osiągnąć pożądany efekt nawilżenia i rewitalizacji.

Wśród produktów stosowanych w gabinecie do rewitalizacji i nawilżenia skóry wyróżnia się:

Restylane® Vital, Restylane® Vital.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 • rewitalizacja i głębokie nawilżenie skóry twarzy, okolicy oczu;
 • rewitalizacja i głębokie nawilżenie szyi, dekoltu i dłoni.

PRZECIWSKAZANIA

Przeciwskazania wraz z kwalifikacją pacjenta do zabiegu omawia indywidualnie lekarz w trakcie konsultacji lekarskiej.